HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Domy w stylu dworskim na każdą kieszeń

5 sierpnia 2019

Domy w stylu dworskim opierają się na tradycji i ponadczasowej elegancji. Projekty dworków często obejmują domy parterowe, czy z dodatkowym poddaszem, zachowując proporcje wykonania. Czym odznacza się styl dworkowy w budownictwie? Jakie ma zalety takie rozwiązanie? Czy domy w stylu dworskim są popularne?

Projekty w stylu dworkowym

Styl dworski odznacza się reprezentacyjnością oraz wejściowym gankiem, prowadzącym do wnętrza domu. Dach zazwyczaj jest dwuspadowy lub kopertowy, co doskonale podkreśla ten styl i nadaje mu tradycyjności.
Projekty dworków (https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-w-stylu-dworkowym/) są coraz popularniejsze i zyskują uznanie na całym świecie. Są one dostosowane do oczekiwań inwestora, biorąc pod uwagę nowoczesność połączoną z tradycją i uwarunkowania na danej działce budowlanej.

Domy w stylu dworskim

Dworski domek jest budynkiem o bryle regularnej, wyróżnia się symetrią elewacji i idealnymi proporcjami. Wejście w formie ganku często jest także otoczone kolumnami. Niezwykły efekt daje dach, który dominuje w projektach. Modne są także nieduże okna i frontowy podjazd dodający charakteru całej działce. Jednakże częstą opcją są także wielkie przeszklenia tarasowe dające zadowalający efekt.

Nowoczesność i efektywność

Projekty w stylu dworkowym są niezwykle nowoczesne i efektywne. Wewnątrz kryją zazwyczaj ergonomicznie rozplanowaną przestrzeń o dostojnym charakterze. Styl dworski jest funkcjonalny i komfortowy dla każdej rodziny. Warto zauważyć, że to rozwiązanie jest ekologiczne i energooszczędne, co jest dodatkowym plusem. Niskie koszty budowy oraz eksploatacji to ogromny atut projektów tego typu.
To rozwiązanie jest dobre zarówno dla mniejszych rodzin, jak i bardziej licznych. Poddasze można dostosować do własnych potrzeb, tworząc wiele przestrzeni użytkowej. Dostępne są także projekty domów z piwnicą lub miejscami do zaparkowania samochodów.

Projekty domów w stylu dworkowym cieszą się coraz większym uznaniem. Ten fakt nie dziwi, gdyż takie budownictwo ma szereg zalet, docenianych przez inwestorów. Sprawdzi się w każdym przypadku, zachwycając tradycją i ponadczasowym stylem.