HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Oszczędź pieniądze, wybierając dom bliźniak

4 września 2019

Jednorodzinny dom parterowy ma wielu zwolenników, ale to oczywiście nie jedyna z dostępnych opcji. Możliwości jest naprawdę sporo, a jedną z nich jest dom w zabudowie bliźniaczej. Co ciekawe, nadal sporo osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Ma ono wiele plusów, które przemawiają za tym, aby zainteresować się domem bliźniakiem. Oczywiście taka nieruchomość ma też pewne minusy. Dla jednych są one mniej a dla drugich bardziej istotne.

Dom bliźniak? Jak najbardziej!

Projekty domów bliźniaczych cieszą się coraz większą popularnością, odkąd ponownie wróciły do łask. Można je spotkać coraz częściej w dzielnicach dużych miast. Do największych zalet domów tego typu domów przemawia to, że:

• dają poczucie bezpieczeństwa,
• możliwe jest zmniejszenie kosztów inwestycyjnych,
• zapewniają sporo swobody,
• można liczyć na swój przydomowy ogródek.

W domach bliźniaczych ściana jest współdzielona z inną rodziną, ale pomimo tego można liczyć na swobodę. Zapewniają ją chociażby osobne wejście, garaż i taras. Można wypoczywać we własnym ogródku, co jest szczególnie ważne w przypadku rodziny z dziećmi i posiadania zwierząt domowych. Nie mówiąc już o walorach estetycznych i ekologicznych. Posiadanie chociaż skrawka zieleni i roślin jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotne. Własny ogródek cieszy też oko. Na korzyść domów w zabudowie bliźniaczej przemawia to, że można liczyć na większe poczucie bezpieczeństwa niż w domach wolnostojących. Podczas nieobecności domowników sąsiad ma na oku całą nieruchomość i w razie potrzeby zainterweniuje. Obecność kogoś w budynku jest też naturalnym odstraszaczem dla potencjalnych złodziei. Dom w zabudowie bliźniaczek to możliwość dbania o wspólną przestrzeń .

Dla kogo takie rozwiązanie?

Bardzo ważne w przypadku wyboru domu z zabudową bliźniaczą jest to, aby dobrać odpowiednich sąsiadów. Brak dobrych stosunków z nimi wiąże się z licznymi problemami w przyszłości i może mocno utrudnić życie. Trzeba mieć na uwadze to, że będzie trzeba iść na pewne kompromisy i wykazać się dobrą wolą. Dzięki temu możliwe będzie cieszenie się pozytywnymi relacjami przez długie lata. Nawet w przypadku kwestii takich jak remont czy naprawa trzeba porozumieć się ze swoim sąsiadem. Jeśli ktoś potrafi żyć w bliskich relacjach z sąsiadami, to jak najbardziej warto się zdecydować na takie rozwiązanie.