HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Projekt domu parterowego Ariel

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Wizualizacja frontowa projektu Ariel
Cena projektu: 4 549 zł

KUP PROJEKT 

Dane techniczne

powierzchnia użytkowa 128.52 m²
powierzchnia garażu 31.90 m²
powierzchnia zabudowy 203.58 m²
powierzchnia dachu 319.62 m²
kubatura 784.00 m²
wysokość 7.32 m²
min. gabaryty działki 22.14 × 26.19 m
EP 2017 17.56 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: dachówka ceramiczna CREATON
stropy: System Stropowy TECHNOBETON lub strop drewniany
ściany: 2-warstwowe - bloczek z betonu komórkowego SOLBET 24 cm + styropian Termo Organika
ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe

Rzuty

Parter
Projekt Ariel - rzut parteru
Usytuowanie
Projekt Ariel - usytuowanie na działce

Opis do projektu Ariel

Projekt domu ARIEL to propozycja ponadczasowego domu parterowego z 3 sypialniami. Klasyczna aranżacja zewnętrzna oraz funkcjonalne i przestronne wnętrza spodobają się osobom lubiącym sprawdzone rozwiązania, które będą zawsze atrakcyjne, bez względu na panujące trendy.

Przestrzenny salon z kuchnią

ARIEL to średniej wielkości dom parterowy, jednak architektom udało się zaplanować w nim bardzo przestrzenne pokoje. Część dzienną tworzy duży salon z kominkiem i miejscem na stół z krzesłami. Dopełnienie salonu stanowi okalający budynek z kilku stron taras. Będzie on doskonałym uzupełnieniem strefy wypoczynkowej w salonie, a także pozwoli na wykorzystywanie go jako alternatywnej jadalni podczas sezonu letniego. Kuchnia została zaprojektowana w formie otwartej, dzięki temu zarówno salon, jak i przestrzeń kuchenna wydają się większe. Atutem projektu jest obecność spiżarni, która pozwoli na łatwiejsze utrzymanie porządku wśród zapasów żywności.

Strefa nocna i gospodarcza

Część nocną wyraźnie oddzielono od pozostałych stref. Wszystkie sypialnie są bardzo przestronne. Największa z nich to swojego rodzaju apartament – kryje w sobie prywatną łazienkę i garderobę, a do tego można z niej bezpośrednio przejść na taras. W projekcie uwzględniono również dużą, rodzinną łazienkę i mniejszą – przeznaczoną dla gości. Strefa gospodarcza to dwustanowiskowy garaż połączony z zamykaną kotłownią wyposażoną w oddzielne wyjście na zewnątrz.

Ponadczasowe piękno

Lekko rozbudowana bryła budynku, zwieńczona wielospadowym dachem została wykończona jasnym tynkiem. Uroku dodają jej piękne, drewniane panele w naturalnym odcieniu. Takie detale mają ogromne znaczenie – to one kreują niepowtarzalną atmosferę. Ich wpływ można zaobserwować szczególnie na tarasie, który tworzy przepiękna, drewniana podłoga oraz dopasowane kolorystycznie panele elewacyjne z drewna. Dzięki takim dodatkom taras wydaje się niesamowicie przytulnym miejscem do odpoczynku. Jego atutem jest również rozbudowana forma - dzięki temu w tym samym czasie można korzystać z różnej intensywności nasłonecznienia.

Domy parterowe są bardzo chętnie wybierane przez inwestorów ze względu na ich wyjątkowy komfort użytkowania. Wygoda jaką daje posiadanie wszystkich pomieszczeń na tym samym poziomie jest nieoceniona. Do tego takie domy zapewniają większe bezpieczeństwo - szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Jeśli szukasz przestrzennego domu parterowego dla 3-4-osobowej rodziny, projekt domu ARIEL spełni Twoje oczekiwania.