HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Projekt domu parterowego Awokado 2

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Wizualizacja frontowa projektu Awokado 2
Cena projektu: 3 949 zł

KUP PROJEKT 

Dane techniczne

powierzchnia użytkowa 100.02 m²
powierzchnia zabudowy 131.30 m²
powierzchnia dachu 214.99 m²
kubatura 500.20 m²
wysokość 7.12 m²
min. gabaryty działki 21.89 × 18.69 m
EP 2017 18.41 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: dachówka ceramiczna CREATON
stropy: żelbetowe, wylewane
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika
ogrzewanie: na paliwo stałe, gazowe

Rzuty

Parter
Projekt Awokado 2 - rzut parteru
Usytuowanie
Projekt Awokado 2 - usytuowanie na działce

Opis do projektu Awokado 2

AWOKADO 2 jest projektem domu parterowego o bardzo prostej budowie i średniej wielkości gabarytach. Z powodzeniem pomieści 4-osobową rodzinę, zapewniając wszystkim domownikom optymalną powierzchnię użytkowania.

Klasyczny projekt domu w nowoczesnej odsłonie

Budynek zaprojektowano na planie kwadratu i przykryto dwuspadowym dachem. Jednolitą bryłę domu urozmaica podcień wejścia głównego, który będzie pełnił funkcję ochronną w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. Elewację ozdobiono drewnianymi oraz betonowymi płytkami. Wykończenie ścian od strony tarasu odgrywa szczególnie dużą rolę w domu, ponieważ kreuje tło do wypoczynku na świeżym powietrzu. A nie od dziś wiadomo, że otoczenie ma ogromny wpływ na samopoczucie człowieka. Dlatego też ściany budynku przy tarasie wykończono dekoracyjnymi płytami z drewna, które tworzącymi niesamowicie przytulny klimat.

Funkcjonalna i przestronna część dzienna

Cała rodzina będzie mogła wypoczywać w dużym, wygodnym salonie z jadalnią i otwartą kuchnią. Chłodne wieczory umili kominek, a słoneczne popołudnia – piękne widoki zza okien w formie wysokich przeszkleń. Kuchnię zaprojektowano od strony wejścia głównego, a salon – po przeciwległej części domu. Dom o takim układzie pomieszczeń sprawdzi się idealnie na działkach od strony północy i wschodu. Strefą odpoczynku na świeżym powietrzu jest piękny, zadaszony taras. W kuchni uwzględniono optymalną ilość miejsca na blaty kuchenne oraz zaplanowano pojemną spiżarnię.

Wszystko, czego potrzebujesz

Projekt domu obejmuje utworzenie 3 wygodnych sypialni. Jedną z nich wyposażono również w garderobę. Wszystkie pokoje sypialne są odpowiednio doświetlone i ustawne. Oprócz tego w AWOKADO 2 znajdziemy dwie łazienki oraz dużą kotłownię z indywidualnym wyjściem na zewnątrz. Może ona dodatkowo pełnić funkcję schowka. Cały układ funkcjonalny jest drobiazgowo przemyślany i stworzony z myślą o wymagających inwestorach.

Dom parterowy tani w budowie

Nieskomplikowana bryła, brak poddasza użytkowego, stosunkowo nieduża powierzchnia i dwuspadowy dach – takie cechy gwarantują niższe koszty realizacji projektu, w porównaniu z innymi typami domów. Wszyscy inwestorzy, którzy chcieliby ograniczyć koszty budowy domu, polecamy wybór projektu minimalistycznego domu parterowego, jakim jest AWOKADO 2. Taka decyzja pociągnie za sobą skutki takie jak m. in. łatwy i szybki proces budowy. Dodatkowo, domy parterowe zapewnią najwyższy komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo na długie lata.