HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Projekt domu parterowego Decyma 9

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Wizualizacja frontowa projektu Decyma 9
Cena projektu: 4 549 zł

KUP PROJEKT 

Dane techniczne

powierzchnia użytkowa 148.50 m²
powierzchnia garażu 31.58 m²
powierzchnia zabudowy 231.28 m²
powierzchnia dachu 380.00 m²
kubatura 878.00 m²
wysokość 8.47 m²
min. gabaryty działki 22.75 × 27.53 m
EP 2017 13.70 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: dachówka ceramiczna CREATON
stropy: żelbetowe, wylewane
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika
ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe

Rzuty

Parter
Projekt Decyma 9 - rzut parteru
Usytuowanie
Projekt Decyma 9 - usytuowanie na działce

Opis do projektu Decyma 9

Ponadczasowy i z charakterem – taki jest projekt domu parterowego DECYMA 9. Reprezentuje klasykę ożywioną nowoczesnymi elementami. Dom oferuje 4 sypialnie i wyjątkowo przestronny salon. Niezaprzeczalna zaleta projektu to jego wysoka energooszczędność. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii projekt zakłada utworzenie budynku, który będzie generował bardzo niewielkie straty ciepła.

Imponująca strefa dzienna

Ogromny atut projektu to bardzo duży salon – jego powierzchnia przekracza 42 mkw. Na takiej przestrzeni można spokojnie zaaranżować rozległy kącik wypoczynkowy składający się z kilku kanap. W pokoju dziennym znajdzie się też miejsce na duży stół jadalniany, przy którym zmieszczą się wszyscy domownicy, a nawet krewni i znajomi. Całość dopełnia kominek oraz duże przeszklenia. Przedłużeniem salonu jest taras w podcieniu. Projektant zaproponował utworzenie oddzielnej kuchni. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a jedna z nich to fakt, że ułatwi ono utrzymywanie czystości we wnętrzach i zapobiegnie nadmiernemu przedostawaniu się zapachów kuchennych do pozostałych pomieszczeń. Udogodnienie stanowi pojemna spiżarnia.

Pozostałe pomieszczenia

Sypialnie zostały w zdecydowany sposób oddzielone od strefy dziennej. Wszystkie cztery obecne w projekcie pokoje sypialne ulokowano wzdłuż holu. Architekt zadbał aby były one odpowiednio jasne i ustawne. Jedną z nich dodatkowo wyposażono garderobę. Projekt obejmuje także 2 łazienki oraz pralnię, a w przestronnym holu, obok wejścia głównego przewidziano miejsce na szafy. Dom posiada również dwustanowiskowy garaż z przyłączoną do niego kotłownią.

Wyrafinowana elegancja

DECYMA 9 to pozornie skromny projekt domu, ale robi duże wrażenie. Z jasną, tynkowaną elewacją kontrastuje grafitowe wykończenie garażu i filarów podpierających dach. Wysunięcie bryły garażu przed linię elewacji utworzyło praktyczny podcień wejścia głównego. Wyrazistości dodaje ciemna dachówka, a drewniane panele w jasnym odcieniu ocieplają surowy charakter aranżacji zewnętrznej. Całość dopełnia grafitowa stolarka okienna.

Projekt domu DECYMA 9 zainteresuje zarówno osoby lubiące tradycyjny styl, jak i fanów nowoczesnej architektury. Wyraziste wykończenie elewacji nadaje ponadczasowej koncepcji bardziej nowoczesnego charakteru.