HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Projekt domu parterowego Elka 2

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Wizualizacja frontowa projektu Elka 2
Cena projektu: 4 149 zł

KUP PROJEKT 

Dane techniczne

powierzchnia użytkowa 85.95 m²
powierzchnia zabudowy 113.20 m²
powierzchnia dachu 175.55 m²
kubatura 417.00 m²
wysokość 6.74 m²
min. gabaryty działki 18.73 × 19.73 m
EP 2017 26.52 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: dachówka ceramiczna CREATON
stropy: System Stropowy TECHNOBETON
ściany: 2-warstwowe - YTONG 36,5 cm + styropian Termo Organika
ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe

Rzuty

Parter
Projekt Elka 2 - rzut parteru
Usytuowanie
Projekt Elka 2 - usytuowanie na działce

Opis do projektu Elka 2

Symetria i harmonia to główny motyw przewodni projektu domu parterowego ELKA 2. Jest on propozycją domu średniej wielkości, doskonałego dla 3-osobowej rodziny. Spodoba się miłośnikom tradycyjnej architektury.

Przytulny salon z jadalnią

Projekt domu uwzględnia rozległy salon z otwartą kuchnią. Jego atutem oprócz dużej przestrzeni jest optymalne doświetlenie, a odpowiadają za nie duże przeszklenia w formie wysokich okien. Z pewnością wiele radości przyniesie również przesiadywanie z rodziną podczas długich, chłodnych wieczorów przy kominku, który zaplanowano w projekcie. Architekt zaproponował usytuowanie stołu jadalnianego przy wysokich oknach obok kuchni – dzięki temu wspólne posiłki będą jeszcze przyjemniejsze. Uzupełnieniem strefy wypoczynkowej jest duży taras okalający dom z dwóch stron.

Wygodna kuchnia

Przestrzeń kuchenną utworzono jako częściowo wydzielone pomieszczenie, które z łatwością można zupełnie oddzielić od pokoju dziennego, przedłużając ściankę działową. W kuchni zmieszczą się liczne szafki i wszystkie niezbędne sprzęty, a nawet nieduży stół z krzesłami. Tuż obok niej znajduje się kotłownia, którą z powodzeniem można jednocześnie zaadaptować na funkcję spiżarni.

Sypialnie i inne pomieszczenia

Strefę nocną tworzą dwa przestronne pokoje sypialne. Sypialnię rodziców usytuowano od strony ogrodu i zaplanowano w niej drzwi tarasowe. Dzięki temu będzie możliwe bezpośrednie wyjście na taras po to, aby cieszyć się bliskością natury i świeżym powietrzem. Projekt domu ELKA 2 obejmuje także utworzenie kotłowni przy wejściu głównym, wiatrołapu oraz holu z miejscem na pojemną szafę.

Piękno symetrii

Projekt domu cechuje klasyczna stylistyka i prosta bryła zbudowana na planie kwadratu. Dom posiada zwartą budowę. Frontowa elewacja budynku jest niezwykle symetryczna. Jasny tynk ozdobiono cegłą klinkierową, a w podcieniu wejścia głównego zastosowano drewniane panele. Całą kompozycję dopełnia drewniana stolarka okienna.

ELKA 2 to projekt kompaktowego domu parterowego, który pokochają osoby preferujące tradycyjny styl w architekturze. Nieduża powierzchnia użytkowa i prosta konstrukcja zapewnią oszczędności na etapie realizacji projektu.