HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Projekt domu parterowego Imbir 6

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Wizualizacja frontowa projektu Imbir 6
Cena projektu: 3 649 zł

KUP PROJEKT 

Dane techniczne

powierzchnia użytkowa 49.59 m²
powierzchnia zabudowy 68.56 m²
powierzchnia dachu 112.03 m²
kubatura 221.44 m²
wysokość 5.85 m²
min. gabaryty działki 16.25 × 17.25 m
EP 2017 64.79 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: dachówka ceramiczna CREATON
stropy: żelbetowe, wylewane
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika
ogrzewanie: gazowe

Rzuty

Parter
Projekt Imbir 6 - rzut parteru
Usytuowanie
Projekt Imbir 6 - usytuowanie na działce

Opis do projektu Imbir 6

IMBIR 6 to uroczy, nieduży dom parterowy idealny dla 2-osobowej rodziny. W przypadku użytkowania salonu jako sypialni podczas pory nocnej, pomieści on nawet 3 osoby. Pomimo kompaktowych rozmiarów projekt domu jest zaskakująco przestronny.

Dom parterowy mały i tani w budowie

IMBIR 6 będzie atrakcyjną opcją dla osób poszukujących domu, którego koszty realizacji nie przekroczą wydatków poniesionych w przypadku zakupu mieszkania w bloku. Prosta bryła budynku zaprojektowana na planie prostokąta gwarantuje łatwy i szybki proces budowy. Koszty inwestycji są tym większe, im większa powierzchnia użytkowa. Dom posiada gabaryty podobne do przeciętnego, 2-pokojowego mieszkania, w związku z tym koszt jego realizacji będzie zdecydowanie przyjazny dla portfela.

Przejrzysty układ funkcjonalny

Strefę dzienną w projekcie domu tworzy przestronny salon z kominkiem i otwartą kuchnią. Mimo stosunkowo niedużej powierzchni użytkowej budynku, architektowi udało się również wydzielić przestrzeń na wygodny stół z krzesłami. Wspólne spożywanie posiłków to celebracja rodzinnych więzi. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, we wnętrzu zaplanowano duże przeszklenia. Dzięki nim ogród płynnie łączy się z salonem, stanowiąc jego przedłużenie. Od strony tarasu zaprojektowano również wygodny pokój sypialny, a tuż obok niego – rodzinną łazienkę, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. W projekcie uwzględniono praktyczną kotłownię, która może posłużyć jednocześnie jako pralnia.

Projekt małego i przytulnego domu

Aranżacja zewnętrzna projektu jest bardzo estetyczna. Jasną, tynkowaną elewację zdobią drewniane panele oraz oryginalne płytki klinkierowe w odcieniu piaskowca. Kompozycję dopełnia jasnoszara stolarka okienno-drzwiowa oraz czterospadowy dach w podobnym odcieniu. Dzięki temu, że dom nie posiada garażu, będzie można bardzo łatwo dopasować go do działki w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej odpowiedni poziom naświetlenia części dziennej. Przyjemna dla oka stylistyka zewnętrzna oraz kompaktowa budowa sprawiają, że prezentowany dom jest niesamowicie przytulny.

Jeśli marzysz o własnym domu z ogrodem, ale obawiasz się wysokich kosztów budowy, koniecznie zapoznaj się z projektem domu IMBIR 6, który stanowi atrakcyjną pod względem ekonomicznym alternatywę dla mieszkania w bloku. Będzie interesującą propozycją dla osób, które szukają większego komfortu życia na emeryturze, ale również może zainteresować młode małżeństwa i singli.