HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Projekt domu parterowego Jemioła 4

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Wizualizacja frontowa projektu Jemioła 4
Cena projektu: 4 749 zł

KUP PROJEKT 

Dane techniczne

powierzchnia użytkowa 125.20 m²
powierzchnia garażu 21.78 m²
powierzchnia zabudowy 192.12 m²
powierzchnia dachu 268.01 m²
kubatura 543.20 m²
wysokość 6.95 m²
min. gabaryty działki 28.95 × 18.35 m
EP 2017 68.39 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: blacha na rąbek stojący Ruukki Classic
stropy: żelbetowe, wylewane
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika
ogrzewanie: pompa ciepła

Rzuty

Parter
Projekt Jemioła 4 - rzut parteru
Usytuowanie
Projekt Jemioła 4 - usytuowanie na działce

Opis do projektu Jemioła 4

JEMIOŁA 4 jest interesującym projektem domu parterowego w stylu nowoczesnej stodoły. Dom zalicza się do kategorii budynków średniej wielkości – uszczęśliwi 4-osobową rodzinę.

Przejrzysty program użytkowy

W projekcie domu można zaobserwować bardzo logiczny podział na strefy funkcjonalne: dzienną, nocną oraz gospodarczą. Część dzienną tworzy duży salon z otwartą kuchnią i aneksem kuchennym. W przestrzeni zaplanowano oczywiście także obecność stołu jadalnianego z krzesłami. W kuchni zmieści się duża liczba blatów i szafek kuchennych. Znaczące udogodnienie stanowi spiżarnia. Całe wnętrze doświetlają, oryginalne okna, a wrażenie przestrzenności potęguje wysoki sufit. Częściowo zadaszony taras pełni fnkcję strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu.

Sypialnie i inne pomieszczenia

Projekt domu zakłada utworzenie 3 wygodnych i ustawnych sypialni. Pokój sypialny gospodarzy zapewni najwyższy komfort swoim użytkownikom dzięki obecności prywatnej łazienki i pojemnej garderoby. Dwie pozostałe sypialnie również zostały zaprojektowane z dbałością o szczegóły, po to aby zarówno wypoczynek jak i praca czy też nauka mogły odbywać się w pełni komfortowych warunkach. Inne pomieszczenia uwzględnione w projekcie to dwie łazienki, korytarz w formie schowka prowadzący do jednostanowiskowego garażu oraz kotłownia z oddzielnym wyjściem na zewnątrz.

Piękno minimalizmu

JEMIOŁA 4 to bardzo minimalistyczna propozycja, która zachwyca swoją prostotą. Prostą bryłę, wyraźnie nawiązującą do domów w stylu nowoczesnej stodoły, cechuje brak zbędnych ozdób i obecność dwuspadowego, bezokapowego dachu. Jasną, tynkowaną elewację urozmaicają drewniane panele. Z całością kontrastuje jasnoszary dach. Niezwykłego uroku dodaje domowi aranżacja budynku od strony tarasu. Cała elewacja została pokryta drewnem, a za doświetlenie wnętrz odpowiadają imponujące okna o geometrycznym kształcie. Zadaszenie tarasu tworzy podcień budynku.

Projekt domu JEMIOŁA 4 jest niezwykle nowoczesny nie tylko pod względem estetycznym, ale również technologicznym. Architekci zadbali o odpowiednie ocieplenie ścian oraz uwzględniono w nim nowoczesny system ogrzewania na pompę ciepła. Dom pokochają wszyscy miłośnicy minimalistycznej architektury.