HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Zamiast hotelu domki letniskowe

12 grudnia 2016

Masz działkę za miastem i chętnie tam spędzasz nie tylko krótkie weekendy, ale i długie urlopy? Zakochałaś się w atrakcyjnym zakątku kraju i odtąd nie chcesz wyjeżdżać gdzie indziej na letni wypoczynek? Masz dużą parcelę nad morzem, jeziorami czy w górach i chcesz zająć się turystycznym biznesem? Z myślą o was powstają domki letniskowe projekty.

Domki letniskowe prawie jak całoroczne

Do niedawna zadowalały nas niewielkie drewniane altanki, które wystarczały, by schronić się tam przed deszczem i przenocować w spartańskich warunkach. Spędzenie letnich urlopów w takich warunkach było możliwe, choć dalekie od komfortu.

Obecnie wymagamy większych wygód. Poza tym więcej osób ma warunki, by zakupić mniejszą czy większą działkę i mniej czy bardziej luksusowy domek. Dlatego też domkami letniskowymi projektami interesuje się coraz więcej klientów biur architektonicznych. Każde biuro ma w ofercie wiele atrakcyjnych budynków z przeznaczeniem na letni wypoczynek. Co więcej, część tych domków może być wykorzystywana przez cały rok. Mają one zainstalowane kominki, które mogą ogrzać wszystkie pomieszczenia, istnieje możliwość ocieplenia ścian. Można w nich spędzić nawet Sylwestra, bo mróz i śnieżyca w nich niestraszne.

Postaw na komfort

Przestało nam odpowiadać spędzanie weekendów i urlopów w warunkach dalekich od luksusu. Nie chcemy się gnieździć całą rodziną w jednym pomieszczeniu, spać na łóżkach polowych czy materacach. Współczesne domki letniskowe projekty właściwie tylko metrażem różnią się od domów całorocznych. Centralnym pomieszczeniem jest salon, zwykle z kominkiem, połączony z aneksem kuchennym. Można tu nawet przyjmować gości na wykwintnej kolacji. Poza tym, w zależności od liczby planowanych gości, niezbędnych jest kilka sypialni. Podstawowym wyposażeniem jest też łazienka.

To wszystko razem wymaga sporego metrażu. Dlatego część projektów stawia na domki piętrowe.

Budulcem na letnie domy jest przeważnie drewno - materiał zdrowy i przyjazny dla człowieka. Ważne jest, iż takie domy można postawić w ciągu kilku tygodni.

Zamiast więc płacić duże sumy za hotel, zbuduj domek letniskowy.