HOME
Projekty domów parterowych
tel577 007 517
burger-menu

Jak wybierać projekty domów?

13 grudnia 2016

Gdy mamy wiele możliwości wyboru, trudno jest zdecydować się na wybór konkretnego projektu. Wiele jest propozycji, które odpowiadają potrzebom danego inwestora. Na rynku funkcjonuje wiele biur projektowych, trudno się więc zdecydować na usługi jednego z nich. Jak więc wybierać projekty domów?

Po pierwsze, rzetelne biuro projektowe

Biura projektowe konkurują ze sobą, więc należy się spodziewać, że w trosce o pozyskanie klientów każde z nich zatrudnia pracowników, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie i uprawnienia projektowe, także doświadczenie zawodowe, są rzetelni w dotrzymywaniu terminów itp. Mimo to zanim zdecydujemy się na współpracę z danym biurem, trzeba wcześniej zrobić rozeznanie. Należy sprawdzić:

Warto też zasięgnąć opinii klientów, którzy już korzystali z projektów domów danego biura.

Poza tym korzystniejszy jest wybór biura, które oferuje kompleksowe usługi tzn. nie tylko projekty domów, ale i nadzór budowlany, i projekty wnętrz.

Po drugie, projekt dopasowany do działki

Zwykle pierwszym krokiem do budowy domu jest zakup działki lub przeznaczenie posiadanego terenu na budowę domu. Tak czy owak, projekt domu musi być dopasowany do działki. Trzeba najpierw sprawdzić, jaka jest stabilność gruntowa naszej działki. Od tego zależy, jakich fundamentów będzie wymagał budynek.

Wielkość budynku powinna być adekwatna do rozmiarów działki. Jeśli potrzebujemy dużego domu, a działka jest mała, wówczas należy wybrać projekt domu piętrowego, ewentualnie parterowego z użytkowym poddaszem. Trzeba też wziąć pod uwagę, że należy zachować wymagane odstępy od posesji sąsiadów.

Po trzecie, kosztorys

Największym hamulcem w realizowaniu własnych wizji dotyczących budowy domu są finanse. Dlatego ważne jest, by posiadać wiedzę na temat ostatecznych kosztów budowy. Do większości projektów dołączany jest kosztorys inwestorski, tak więc nie pozostaje tajemnicą, jakimi pieniędzmi trzeba dysponować, by zrealizować dany projekt. Jednak można obniżyć koszty budowy poprzez wprowadzenie pewnych zmian w projekcie.